Про видавництво

Дмитро Сугак – засновник видавництва «Ліга-Прес», директор до 2018 р.
Станіслав Дикий – заступник директора – головний редактор видавництва «Ліга-Прес»

Видавництво «Ліга-Прес» було створене в м. Львові у травні 1996 року групою молодих викладачів Державного університету «Львівська політехніка», які відчували потребу у створенні для ринку видавничих послуг нового видавництва західного формату, яке б активно співпрацювало як із європейськими, так і з українськими вищими навчальними закладами.

Від моменту заснування видавництва й до 2018 року посаду його директора обіймав кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Дмитро Сугак, який є автором більше ніж 100 високо цитованих публікацій у журналах, що включені до бази «SCOPUS».

Сергій Осередько – засновник видавництва «Ліга-Прес»

У 1998 році заступником директора, пізніше заступником директора – головним редактором було призначено на той момент співробітника Державного університету «Львівська політехніка» Станіслава Дикого, завдяки енергійності та креативності якого вже більше 20 років видавництво «Ліга-Прес» забезпечує наукову спільноту Європи та України якісними науковими книгами.

Художні фотографії для наукових книжок до 2018 року виготовляв один із засновників видавництва «Ліга-Прес» Сергій Осередько. З 1998 року видавництво плідно співпрацює з дизайнером Юрієм Оганесяном, за участю якого виконані кращі роботи з оформлення наукових книжок та виготовлення образотворчої продукції. Художником видавництва з 1999 року працювала Оксана Мазур, яка й нині підтримує творчі зв’язки з видавництвом.

Більше ніж за двадцятирічну історію видавництвом випущено понад 700 найменувань книг і періодичних видань загальним тиражем понад 500 000 примірників, які були надруковані українською, російською, англійською та польською мовами.

Партнерами видавництва в різні роки були Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна організація спілки письменників України, Львівська обласна універсальна наукова державна бібліотека, Західний науковий центр Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка», Львівський регіональний інститут державного управління Академії державного управління при Президентові України, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Львівський національний університет імені Івана Франка, Львівський державний інститут фізичної культури, Львівський державний музичний інститут імені Миколи Лисенка, Львівська національна академія ветеринарної медицини імені С.З. Гжицького, Львівське відділення інституту літератури імені Т.Г. Шевченка, Меморіальний музей І.Я. Франка у Львові, Меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові, Львівська академія мистецтв, Інститут екології Карпат Національної академії наук України, Інститут геології і геохімії горючих копалин Національної академії наук України, НАК «Нафтогаз України», ВАТ «Укравтобуспром», Науково-дослідний інститут матеріалів НВП «Електрон-Карат», Львівський регіональний центр державних стандартів та метрологічної служби, ДП «Науково-дослідний інститут «Система», Термінологічний комітет Держстандарту України та Міністерства освіти і науки України, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові та багато інших закладів освіти, культури й медицини, а також підприємств, громадських організацій України та Польщі.

Творчі зв’язки видавництво підтримує також із колегами по цеху – видавництвами «Кальварія», «Простір-М», «Апріорі», «Аверс», «Зелений Пес» та іншими. Теплі, дружні стосунки склалися у видавництва з представниками Львівської організації Спілки письменників України Миколою Петренком, Романом Лубківським, Іваном Гущаком, Ігорем Гургулою, Ігорем Павлюком, Марією Людкевич, Романом Кудликом, Ігорем Качурівським, Ярославом Камінецьким та іншими талановитими й цікавими людьми. На жаль, декого з них уже немає на світі.

Видавництво було учасником першого Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» та видало у світ перші романи його лауреатів – «Відпочинок для Цезаря» Петра Михайлова та «Біг» Миколи Панасюка.

Тісна дружба пов’язує видавництво та Львівську обласну універсальну наукову державну бібліотеку, а також інші бібліотеки міста. З 2003 року по 2010 рік власним коштом видавництва публікуються методичні та бібліографічні збірники, підготовлені для читачів працівниками бібліотеки.

У 2007 році завдяки тісній співпраці з Інститутом екології Карпат Національної академії наук України видавництво «Ліга-Прес» було включене до рейтингу книговидавців, який щорічно поповнює Науково-дослідне об’єднання соціально-економічних та природничих наук про довкілля (SENSE). SENSE об’єднує науково-дослідні інститути з навколишнього середовища більше ніж десяти голландських університетів і науково-дослідних організацій. Включення видавництва «Ліга-Прес» до рейтингу книговидавців стало визнанням його внеску в розвиток європейського ринку наукової книги та підкреслило його міжнародний статус, про який засновники мріяли в економічно важкому 1996 році.

У 2019 році був оновлений логотип видавництва «Ліга-Прес», що відображає значний історичний шлях, який сучасні власники видавництва дуже цінують. Цифру «1996» можна трактувати як рік створення видавництва, маленькі цифри «1256» та «1233» – як роки заснування міст Львова та Торуня, де зараз функціонують офіси видавництва. У 2019 році також був оновлений сайт видавництва.